fbpx
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0532 133 7001 - 0212 573 0337 info@estesanteclinic.com

Ice Lipo ( Soğuk Lipoliz )

Ice Lipo ( Soğuk Lipoliz )

Bölgesel fazlalıklarından kurtulmak ve selülitlerini gidermek isteyenler için en yeni ve etkili teknoloji ’’Dondurarak Zayıflatma ,SoğukLipoliz’’ yöntemi, bugüne kadar ki yöntemlerden daha çok geliştirilmiş ve farklıdır. Yağ hücrelerini dondurarak yok eden kontrollü ve bölgesel bir zayıflatma yöntemidir. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır. Kontrollü ve bölgesel bir incelme sağlayan Tüm estetik dünyasının mucize zayıflama diye adlandırdığı bu yöntem şu anda uygulama yeni başladı ama çok olumlu sonuçlar alıyoruz. Anesteziye gerek kalmadan, rahat ve konforlu bir uygulama yapılıyor.

Uygulama sonrası kişi aynı gün normal yaşama dönebilir. Kontrollü soğutma sistemi sadece yağ hücrelerini hedef alıyor ve yok ediyor.. Sistemin en güzel yanı ise yağları eritirken,aynı anda sıkılaşma yapabilmesidir. Eğer yağ tabakasının kalın olduğu belirgin bölgelerde bir incelme elde etmek istiyorsanız ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Dondurarak Zayıflama Etkinliği
30-60 dakikalık uygulama esnasında, deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kusursuz bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin küçülme sürecine girmelerine neden olur. Soğuk lipoliz yağ dokusunun yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha etkilidir. Soğuk lipoliz sadece yağ hücrelerini hedef alır. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. Sadece yağ fazlası olanlar için değil, aynı zamanda selülit problemi olan kişiler için de uygundur.

Soğuk Lipolizde bulunan ek bir terapi yöntemi ile kan dolaşımı hızlandırılır, vücuttan su ve ödem atımı sağlanır. Uzun iyileşme süreçleri içermeden, ağrısız, doğal görünümlü bir incelme ve aynı anda sıkılaşma sağlar. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin fonksiyonlarının küçülerek geri dönüşümsüz kaybını sağlar. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kalması onların sistematik bir şekilde kendi kendilerini yok etmelerini sağlar ve yağ katmanlarında giderek artan bir incelme meydana gelir. Tedavi edilen bölgedeki yağ hücreleri metabolizma aracılığıyla vücuttan dışarı atılır. Selülit programlarında genelde çoğu uygulama vakum veya sıcak uygulama üzerinedir, sizde bilirsinizki kan dolaşımının hızlandırılması için duş sırasında sıcak soğuk duş alınması önerilir, bu sistemdede soğuk uygulama ardından da sıcak uygulama yapılarak çok farklı bir tedavi ile başarı sağlanabilmektedir. Sistemi diğer dondurarak incelme sağlayan cihazlardan ayıran en büyük özelliği ise vakumun olamaması dolayısı ile her bölgeye uygulanabilmesidir, bunun dışında kaslarıda aynı anda çalıştıran aparatının olmasıdır. Buda etkinliği arttırmaktadır. Yağ hücreleri donarak azalmakta kaslarda kuvvetlenmektedir.

Dondurarak Zayıflama Uygulaması
Cihaz, özel bir başlığa sahiptir. Cildin soğuktan korunması için özel bir jel ve sprey uygulanır, bu uygulamadan sonra derinin üzerinde ince bir film oluşturulur. Yağ eritilmesi istenen bölgeye başlılar yerleştirilerek tedaviye başlanır. Başlık konulduğu bölgeyi soğutur, herhangi bir acı, ağrı duymadan 30-60 dakika boyunca tedaviye devam edilirken, hasta bir yandan dinlenir. Seans sona erdiğinde hasta günlük hayatına geri dönebilir. Değişik başlıkları ile, üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yan yağları, sırt bölgeleri, basenler, iç bacaklarda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Öyle ki, vücut şekillendirme ve bölgesel incelme konusunda hem kadın hem de erkeklerde soguk lipolizin kalıcı etkileri 3 hafta sonra ortaya çıkmaya başlar ve 8 haftada maksimum sonuca ulaşır. Kişinin yağ hücrelerinde azalma olur kişi kilo alsa bile uygulama yapılan bölgesinde tekrar yağ hücresi oluşmaz. Seans sayısının az uygulama süresinin kısa olması vakit problemi yaşayan kişiler için yüz güldürücü oldu çünkü artık kimse zamanın birçoğunu bu uygulamaları yaptırarak geçirmek istemiyor. Bu sistem bütün dünyada çok ses getirdi ülkemizde de birçok uygulanan yöntemi geride bırakacak gibi görülüyor.