fbpx
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0532 133 7001 - 0212 573 0337 info@estesanteclinic.com

Radyofrekans

Radyo Frekans Nedir?

Radyo frekans, elektromanyetik spektrumun radyo dalgaları içindeki elektrik ve manyetik alanların saniyedeki salınım sayısıdır (ya da dalgaları).
Radyo frekans, tek başına radyo dalgalarından, mikro dalgalardan, infrared, optik (görünür ışık), ultraviyole, x- ışınlarından gama ışınlarına kadar oluşan spektrumun içindeki elektromanyetik radyo frekansların en küçüğüdür.
Radyo frekans  enerjisini  akımı geçiren insan vücuduna uygulayarak, enerji patlaması yüzünden karşılaşılan herhangi bir direnç ısı oluşmasına neden olacaktır.
Diğer tekniklerle karşılaştırılırsa radyo frekans, lazer (ışık) enerjisinden farklılık göstermektedir. Lazer enerjisi cildin daha çok üst yüzeylerinde etkili olup, daha derin tabakalarda yağ tabakasının erimesini sağlayan ısı oluşumu zor olmaktadır. Bunun yanı sıra radyo frekans tekniğiyle cilt tabakasına zarar vermeden daha derinlerde sonuç almak mümkündür. Lazer ciltteki çizgileri, buruşukluğu ve cilt yapısını iyileştirerek üst tabakadaki kollajeni etkiler. Radyo frekans ise cildin dermis ve deri altı tabakalarını etkileyerek cildin daha derinlerine nüfuz edebilme yeteneğine sahiptir.